Whatsapp Hattımız: +90 541 135 86 43

Biz arıları koruyoruz, onlar sevdiklerinizi.

Vetorax Biocontrol İçeriğinin Arı Kolonilerine ve de Arıcılığa Sağladığı Faydalar;

Vetorax Biocontrol İçeriğinin Bilimsel Araştırmalar ile Kanıtlanmış Arı, Arı Kolonilerine ve de Arıcılığa Sağladığı Faydalar;

  1. Vetorax Biocontrol arıların toprak, hava ve su kirliliğinden etkilenerek bağırsak sisteminde meydana gelen yararlı mikroorganizmaların azalışı ve zararlı mikroorganizmaların artışına karşı arıların bağırsak sistemini destekler. 
  2. Arılarda vitellogenin sentezlenme mekanizmasını başlatan biyokimyasal molekül olan bütirik asidin üretilmesini artırarak arılarda yaşam kalitesini artırarak yaşam süresini uzatır.
  3. Arılarda bağışıklığı sağlayan molekülleri sentezleyen genlerin aktivitesini (çalışmasını) artırarak arıların sağlıklı yaşamalarına yardımcı olur.
  4. Vetorax Biocontrol içinde bulunan probiyotik bakterilerin salgıladığı biyokimyasal salgılar arıların bağırsak içinde biyofilm tabakası yani koruyucu kalkan oluşturarak, zararlı mikroorganizmaların bağırsak duvarına tutunmasını engelleyerek daha sağlıklı yaşamalarına yardımcı olur.
  5. Arıların bağışıklık sistemini ve bağırsak florasını düzenlediği için tarımsal alanda kullanılan neonikotinoidler gibi zehirli kimyasallara karşı belirli düzeyde daha az etkilenmelerini sağlar.
  6. Ana arının yumurta atımını ve kovan içindeki bakıcı arıların yavru bakımını destekleyerek kolonilerin hızlı gelişimini sağlar.
  7. Arı kolonilerini dış etkenlerden daha az etkileyecek şekilde koruma sağladığından kolonilerin stressiz yaşamalarını sağlar.
  8. Nektar akımından en az 1 ay önce besinlerine katılması ile desteklendiğinde kolonilerde nektar ve polen toplamada yüksek verim artışı sağlar bu da kolonilerin bal veriminde ve nüfusunu artırmada etkili olmaktadır.
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1000 Tl Üzeri Ücretsiz Kargo

Aras kargo ile hızlı gönderim

14 Gün İçinde İade İmkanı

Koşulsuz şartsız iade.

Tamamen Doğal

Direk tüketilebilecek doğallıkta.

100% Güvenli Alışveriş

PayPal / MasterCard / Visa